Kérem, kapcsolja ki - NERD ALERT!
- mondta a magyar internet "ős-sztárja" jó 20 évvel ezelőtt. Egyre többen mondják, hogy a Dead Internet Theory konteó körülbelül fél éve megszűnt konteónak lenni. Akármerre megy az ember, botokba, és AI szövegekbe botlik. Egyesek blogposztokat íratnak AI-jal, láttam már szakmainak szánt facebook posztot is, amiből süt az AI hang. Sőt, már sima facebook kommenteket is AI-jal íratnak a népek, a 100%-os botkommentek jelenlétéről ne is beszéljünk. Szerencsére egyre többen felismerik az AI "hangját", de sokan, főleg az idősebbek simán tapsikolnak, hogy random Béla milyen faszán szavakba öntötte pont azt, amit ők is gondolnak, majd amikor megmondod nekik, hogy ezt egy gép írta, nem pedig Béla, felháborodnak, és téged basznak le, mert szerintük ez sima kötözködés. Az én fülem az elmúlt pár hónapban egyébként hiperérzékeny lett az AI szövegekre, már olvasott, például parlamenti felszólalásokból is kihallom. Többféleképp lehet AI-jal szöveget íratni. Az egyi...